Nejaké otázky?

02 / 20 731 308

obchod@younghouse.sk

 

O nás


Vlastný rodinný dom je snom mnohých z nás a v dnešnej dobe je naozaj z čoho si vyberať, pretože ponuka je bohatá. Avšak nie každý si svoj sen dokáže splniť, pretože stavba domu je finančne a časovo pomerne náročná záležitosť. Ale nie s nami! Prinášame na slovenský trh domy Young House - finančne geniálne, energeticky nenáročné a priestorvo ideálne. Keby sme chceli opísať domy Young House jednou vetou, znela by asi takto: Domy, ktoré na našom trhu doteraz chýbali.

* Všetky naše domy sú vyrábané na Slovensku s použitím materiálov vyrábaných výhradne v EU.

Naše domy sú kombináciou všetkého čo už pravdepodobne poznáte. Čo však radí naše domy medzi unikátne, je postup ich výroby a realizácie. Neuveriteľne nízku cenu domu umožňuje súbor stavebných postupov a ich realizácia v ideálných podmienkach výrobnej dieľne a ich modulárnosť. Domy sú pripravené z väčšej časti v dielni do akýchsi blokov (modulov), ktoré sú následne spájané do finálneho tvaru až priamo na pozemku. Okrem ušetrenia času sa týmto spôsobom šetria aj výrobné, prepravné a mzdové náklady, ktoré v konečnom dôsledku umožňujú udržať výslednú cenu domu na čo najnižšej hladine.

Výhody našich domov

 • tepelná izolácia stropnej konštrukcie v hrúbke 400 mm
 • tepelná izolácia obvodových stien v hrúbke 290 mm (domy kat. A0)
 • najnižšie náklady na realizáciu
 • rekuperácia vo všetkých izbách (domy kat. A0)
 • rýchla realizácia
 • solárny ohrev vody (domy kat. A0)
 • tepelný odpor vodorovných konštrukcií až R=9,18 m2.K.W-1
 • ekologická stavba
 • životnosť stavby identická s klasickou stavbou
 • možnosť aktívneho využitia fotovoltaickej energie
 • možnosť inštalácie zelenej strechy
 • ekonomické bývanie


* Máme bezkonkurenčné ceny domov. Porovnajte našu ponuku s konkurenciou a presvedčte sa sami. A doba výstavby našich domov? Neuveriteľné 2-3 týždne*

Technické parametre domov Young House

Konštrukcia a obvodové steny (tepelná izolácia 290mm**):

Nosnú časť našich montovaných domov tvorí robustná konštrukcia z certifikovaných KVH hranolov (rez steny si pozrite tu). Kvalita KVH hranolov sa dôsledne sleduje a vlastnosti sú presne definované čo je zároveň podmienkou ich certifikácie (v Nemecku a škandinávskych krajinách sa systém s konštrukciou z KVH hranolov používa aj pri stavbe bytových domov až do výšky 6 podlaží).

Výroba KVH hranolov prebieha vysušením reziva na vlhkosť <15 % a ďalej je rezivo hoblované na presný rozmer. Hlavnou výhodou KVH hranolov oproti klasickému rezivu je fakt, že materiál je vysušený, navyše je vysokou teplotou počas sušenia sterilizovaný od možných zárodkov biotických škodcov. KVH hranoly sú tvarovo stále, to znamená, že sa už nekrútia a nepraskajú, sú hrúbkovo a šírkovo zarovnané t.j. majú po celej dĺžke rovnakú šírku aj výšku a táto vlastnosť je dôležitá pre dokonalú rovinnosť stien drevostavieb.

Skladba obvodových stien (zvnútra von) je nasledovná: biela malovka Jupol resp. keramický obklad, sadrokartón Knauf hr. 15 mm, prozábrana PE, konštrukcia z KVH hranolov hrubá 140/160 mm, tepelná izolácia z minerálnej vlny Knauf hr. 140/160 mm, OSB doska hr. 15 mm, kontaktný zateplovancí systém (Young House je držiteľom licencie ETICS) - zateplenie fasádnym polystyrénom hrúbky 150mm**, sklotextilná armovacia mriežka a fasádna omietkou Webber Terranova resp. Baumit.

Podlaha (tepelná izolácia 100mm):

Variant č.1: Teplená izolácia (podlahový polystyrén EPS-150S hr. 100mm) s betonovou/anhydridovou samonivelačnou vyrovnávacou doskou (poter) o hrúbke 50-60 mm. Laicky povedané, je to taká istá podlaha, akú poznáte v murovaných domoch alebo v bytoch. Na poter je možné uložiť akúkoľvek finálnu úpravu, či už dlažbu, plávajúcu podlahu alebo aj podlahové kúrenie. Variant č.2: Teplená izolácia hr. 100mm s vrchnou úpravou cementovými doskami v dvoch vrstvách 10+10mm. Laicky povedané, je to cementová podlaha vytvorená bez mokrých procesov, čo skracuje dobu výstavby. Ako finálne ukončenie je možné uložiť akúkoľvek povrchovú úpravu, či už dlažbu alebo plávajúcu podlahu. 

Strecha (tepelná izolácia 400mm):

Sedlová / valbová strecha s klasickým dreveným tesárskym alebo väzníkovým krovom a krytinou Bramac / Terran. Prevedenie a dizajn sedlovej resp. valbovej strechy je voliteľné a je prispôsobiteľné požiadavkam klienta. Na požiadanie Vám pošleme fotografie rôznych našich realizácií aby ste si vedeli vybrať tú pravú strechu pre Vás. Výhodou strešnej konštrukcie s dreveným krovom je možnosť vytvorenia dodatočnej úžitkovej odkladacej plochy v podkroví.

Priečky (zvuková a tepelná izolácia 100mm):

Vnútorné priečky sú tvorené podobne ako obvodové steny dreveným rámom z KVH hranolov, ktorý je z oboch strán uzatvorený sádorkartónovou doskou hr. 15mm (na želanie za príplatok sádrovláknitou doskou Fermacell). Vnútro priečok tvorí tepelná a zvuková izolácia Isover hr. 100mm.

Okná:

Celoplastové 7-komorové (profil Salamander so stavebnou hĺbkou 76-84mm) v rozmeroch podľa jednotlivých projektov. Štandardne je použitie izolačného trojskla s teplým rámikom zabraňujúcim tepelným mostom, koeficient prestupu tepla Uw = 0,7 W/m2K. Farebné prevedenie plasotvých rámov je voliteľné (štandardne biele).

Dvere:

Vonkajšie vstupné dvere sú celoplastové 900 x 2100 mm (na želanie s dekoračným prídverím). Vnútorné sú typové drevené s drevenou obložkovou zárubňou 600, 700 a 800mm x 1970 mm.

Niektorým z vás sa môže vynoriť otázka, či vzhľadom na cenu domu, nie sú použité materiály horšej kvality. Práve z tohto dôvodu Vám ponúkame návštevu niektorého z našich vzorových domov, na ktorom sa najlepšie presvedčíte o kvalitách domu, môžte si pozrieť všetky materiály a preskúmať každý kúsok domu.

Z pohľadu energetickej náročnosti sa radia všetky domy YoungHouse do kategórie "A0" a "A1". Ponúkame vám široké možnosti ako udržať energetickú prevádzku na čo najnižších hodnotách. Na želanie môže byť Váš dom vybavený rekuperáciou, napájaný elektrikou vyrobenou fotovoltaickými článkami alebo vykurovanie domu môže zabezpečovať krb (prípadne akýkoľvek iný variant na báze dreva, elektriky alebo plynu). Je len na vás, ktorú alternatívu si vyberiete a samozrejme my Vám radi poradíme.

* platí pre dom na kľúč do 80m2; doba výstavby vačšieho domu trvá spravidla 2-3 mesiace

** platí pre domy kategórie "A0"